+370 622 622 87 info@mybaltic.lt
I - V: 9:00 - 17:00
lt

Įmokos į ATP mokamos įstatymo nustatyta tvarka. ATP – darbo pensijos priedas išmokamas sulaukus senatvės pensijos/folkepension ir mokamas iki gyvenimo pabaigos (senatvės pensininko amžius pagal Danijos šalyje galiojančius įstatymus).

Visi EU gyventojai, tame tarpe ir lietuviai, kurie dirbo Danijoje daugiau negu 39 valandas per mėnesį (šalyje registruotoje įmonėje) turi įmokas asmeninėje ATP sąskaitoje. Visi, kurie turi ATP, sulaukę pensijinio amžiaus turi teisę į darbo pensijos priedą iš ATP iki gyvenimo pabaigos.

ATP įmokos nurodytos kiekviename algos lapelyje. Dirbant ne mažiau kaip 117 valandų per mėnesi ir gaunant mėnesinį atlyginimą, mėnesines įmokos į ATP yra 284 kr. – darbininkas pats moka 1/3 įmokos (94,65 kr.) o darbdavys įmoka 2/3 įmokos (189,35 kr.).

Jeigu sulaukus pensijinio amžiaus metinis pensijos priedas iš ATP yra mažesnis už 2.850 kronų per metus (prieš privalomus mokesčius), tai suma išmokama vieną kartą metuose atskaičiavus 40% mokesti. Jeigu metinis pensijos priedas yra didesnis negu 2.850 kronų, tai pensijos priedas išmokamas kiekvieną mėnesį atskaičiavus 40 % mokesti.

Asmenys, negyvenantis Danijoje, bet turintys ATP įmokas ir sulaukę senatvės pensijos, privalo patys kreiptis į ATP dėl pensijinio priedo išmokėjimo ir nurodyti savo adresą bei banko sąskaitos numeri. ATP sąskaitoje stovinčios įmokos laikui bėgant nemažėja.

Darbininkai, kurie dirbo pilną darbo laiką ir į kurių sąskaitą nuo 2002 metu buvo įmokėta ATP įmokos mažiausiai 2 metus (įmoketa suma 6.816 kronų) turi galiojanti Gyvybes Draudimą.

Mirties atveju ATP Gyvybes Draudimas išmoka vienkartinę sumą apdraustojo šeimai. 50.000 kr. (minus 40 % mokesčių) išmokama sutuoktiniui/sugyventiniui ir kiekvienam vaikui nesulaukusiam 21 metu. Sugyventiniui draudimo suma išmokama tik tokiu atveju, jeigu jinai/jisai 2 metus prieš apdraustojo mirti, buvo registruoti tuo pačiu adresu su apdraustuoju. Draudimo išmokėjimo suma mažėja su apdraustojo amžiumi. Jeigu apdraustasis mirties atveju yra sulaukes 66 metu, tai draudimo išmokos suma sumažėja 10.000 kronų. Draudimo išmokos suma visiškai dingsta, jeigu apdraustasis mirties atveju yra sulaukes 70 metu. Gyvybes Draudimo apdraustojo mirties atveju galima prašyti galima ne veliau kaip 5 metus po apdraustojo mirties.