+370 622 622 87 info@mybaltic.lt
I - V: 9:00 - 17:00
lt

 Būdamas darbdaviu privačiame sektoriuje, galite užsisakyti ligos išmokų draudimą ir apsidrausti finansiškai, jeigu jūs ar vienas iš jūsų darbuotojų susirgtų, susižeistų.

Udbetaling Denmark administruoja ligos išmokų draudimą darbdaviams ir savarankiškai dirbantiems asmenims (enkeltmandsvirksomhed).
Būdamas darbdaviu, galite užsiregistruoti ligos išmokų draudimui, kuris kompensuoja ligos išmokas jūsų darbuotojams nuo antros jų nedrbingumo dienos. Kaip žinia, darbdavys privalo mokėti atlyginimą arba ligos išmokas savo darbuotojams nuo pirmos susirgimo dienos.
Neturėdami šio draudimo, ligos išmokų kompensaciją iš valstybės galite gauti tik po pirmų 30 ligos dienų.

Ką siūlo ligos išmokų draudimas darbdaviams?

Ligos išmokų draudimas draudžia jūsų įmonės darbuotojus, t.y. jiems susirgus, jūsų įmonė įgauną teisę gauti kompensaciją jūsų darbuotojo atlyginimo kaštams padengti nuo antros nebuvimo darbe dienos. Neturėdami draudimo, ligos išmokas iš savivaldybės galite gauti tik po pirmų 30 kalendorinių dienų.
Ligos išmokų draudimas taip pat apima ir jus pačius, jei turite ApS, A/S, IVS ar SMBA. Tačiau būtina sąlyga, kad kiekvieną mėnesį deklaruotumėte ir mokėtumėte atlyginimus iš įmonės sau.

Draudimo kaina

Ligos išmokų draudimo kaina yra tam tikras procentas visos įmonės darbo užmokesčio sumos, dar vadinamos darbo užmokesčio fondu. 2020 m. Tai sudaro 0,79% bendrovės darbo užmokesčio.
Draudimo kaina apskaičiuojama pagal praėjusių kalendorinių metų darbo užmokesčio sumą. Tai reiškia kad:
• 2020 metais suma bus apskaičiuojama pagal įmonės atlyginimo išlaidas 2019 m.
• 2021 m. bus apmokėtos faktinės 2020 m. darbo užmokesčio išlaidos ir koreguojama 2020 m. draudimo kaina. Skirtumą tarp mokamos ir faktinės kainos reguliuoja antrajame 2021 m. pusmetyje.

 Kada įsigalioja draudimas?

 Darbdavių ligos išmokų draudimas įsigalioja praėjus 7 dienoms po registracijos. Tai taip pat taikoma, net jei „Udbetaling Danmark“ neužbaigė jūsų registravimo bylos.

 Nedelsdami praneškite apie ligą

 Kaip darbdavys, turite pranešti apie nedarbingumo laikotarpį savivaldybei, net jei dar negavote sąskaitos ir patvirtinimo, kad esate apdraustas ligos išmokų draudimu.

 Tačiau savivaldybė gali įsitikinti, kad esate apdraustas tik tada, kai jūsų registracija bus apdorota „Udbetaling Danmark“. Tada jums bus išmokėtos ligos išmokos atgaline data.

Šaltinis: https://virk.dk/vejledning/sygedagpengeforsikring/sdf-privat-arbejdsgiver/

 

Kilus klausimams ar prireikus pagalbos registruojantis, maloniai kviečiame kreiptis į mus el. paštu: info@mybaltic.lt arba telefonu +4527632195