+370 622 622 87 info@mybaltic.lt
I - V: 9:00 - 17:00
lt

Tikimasi, kad nauji turto vertinimai bus išsiųsti namų savininkams maždaug nuo 2021 m. vasaros. Turto vertinimai naudojami nustatant nekilnojamo turto vertę, nuo kurios jūs, turėsite mokėti nekilnojamo turto mokestį.
Kaip nekilnojamo turto savininkas, mokate dviejų rūšių mokesčius už savo turtą. Jūs mokate mokestį nuo turto vertės (turto vertės mokestis) ir mokestį už žemės vertę (žemės mokestį). Norint nustatyti vertes, nuo kurių turite mokėti mokestį, bus atliekamas viešasis nekilnojamo turto – pastatų vertinimas ir viešasis žemės vertinimas.
Planuojama, kad pirmieji naujieji NT vertinimai pasieks savininkus jau 2021 metų vasarą. Jie bus siunčiami etapais, todėl neišsigąskite, jei savo vertinimo negausite vasarą – ateis vėliau.
Nekilnojamo turto vertinimų duomenų bazę nuo šiol sudarys daugybė naujų ir patobulintų duomenų apie jūsų turtą ir vietovę, kurioje gyvenate. Duomenys renkami iš įvairių viešųjų registrų, ir jūs, kaip savininkas, gausite galimybę pamatyti svarbiausius duomenis apie jūsų turtą, iki kol bus paruoštas jūsų turto vertinimas.

Naujas „saugiklio“ principas apsaugo jus kaip nekilnojamo turto savininką

Kalbant apie naujuosius turto vertinimus, buvo priimtas vadinamasis „saugiklio“ principas, nes nekilnojamasis turtas neturi „tikrosios“ sandorio vertės, iš dalies dėl to, kad pirkėjai ir pardavėjai paprastai turi skirtingus reikalavimus ir lūkesčius „tikrajai“ sandorio vertei. Kitaip tariant, yra natūralus neapibrėžtumas, susijęs su turto ir žemės vertės nustatymu. Šis neapibrėžtumas bus naudingas jums, kaip nekilnojamo turto savininkui. „Saugiklio“ principas reiškia, kad suma, nuo kurios turite mokėti nekilnojamo turto mokestį (apmokestinimo bazė), yra 20 procentų žemesnė nei jūsų turto ir žemės nustatyta vertė.

Turto vertinimas ir jūsų nekilnojamo turto mokestis

Nauji nekilnojamo turto vertinimai gali tapti jūsų nekilnojamojo turto mokesčio pagrindu jau nuo 2021 metų.
Tačiau planuojama, kad dar 2021 -2023 metais didžioji dalis NT savininkų nekilnojamo turto mokestį mokės pagal senąjį 2001 metų vertinimą, prie jo pridėjus 5 % arba pagal 2002 metų vertinimą. Jei jums bus atsiųstas naujas turto vertinimas 2020 m., pritaikius „saugiklio“ principą – atėmus 20 proc., jūsų NT vertė bus mažesnė, nei istorinio – 2001/2002 metų vertinimo, pastebėsite, kad nekilnojamo turto vertės mokestis sumažės jau 2021 m.
2021 m. Jūs mokėsite nekilnojamo turto vertės mokestį pagal mažiausią iš šių trijų verčių:

  • Turto vertinimas 1/1-2001 plius 5 proc.
  • Turto vertinimas 1 / 1-2002
  • 2020 m. turto vertinimas atėmus 20 proc.
    Atitinkamai ir 2021 m. dauguma nekilnojamo turto savininkų toliau mokės žemės mokestį, paskaičiuotą pagal apribotą augimui, 2011 m. vertinimą. Jei naujasis žemės įvertinimas, kurį galimai gausite jau 2020 m., pritaikius „saugiklio“ principą – atėmus 20 proc. nuo vertinimo sumos, yra mažesnis nei žemės mokesčio bazė 2020 m. ir pridėjus iki 7 proc. augimą, pastebėsite, kad žemės mokestis sumažės 2021 m.

Jums bus gražinti pinigai, jei jūs mokėjote mokesčius nuo vertinimo, kuris yra per aukštas

Ankstesni turto vertinimai buvo daromi nuo 2011 m. Jei jūs, kaip nekilnojamo turto savininkas, mokėjote mokestį pagal pervertintą 2011–2020 m. įvertinimą, galite tikėtis susigrąžinti permokėtą NT mokestį su palūkanomis.
Kita vertus, jei mokėjote mokestį pagal per žemą vertinimą, jums nebus taikomas papildomas nekilnojamo turto mokestis atgaline data.

Šaltinis: https://www.skm.dk/aktuelt/boligskat/de-nye-ejendomsvurderinger/