+370 622 622 87 info@mybaltic.lt
I - V: 9:00 - 17:00
lt

Auto nuoma ir mokesčiai

Nuomodami automobilį, valtį ar kemperį kitiems asmenims ar įmonėms, pvz., Per programeles „GoMore“ ar „SnappCar“, turite mokėti mokesčius ir galbūt PVM nuo gautų pajamų. 

Galite pasirinkti mokesčių apskaičiavimo metodą:

  • Naudoti bazinį NPD, kai mokate 60% pajamų, viršijančių pagrindinį 10 200 DKK NPD 2019 m. (10 000 DKK 2018 m.).
  • arba naudoti apskaitos atskaitymą, kai mokate mokesčius už pajamų dalį, kuri viršija išlaidas.

Deklaruokite apmokestinamas pajamas

Turite nurodyti apmokestinamąsias pajamas išankstinio pranešimo 250 laukelyje ir metinio pranešimo 20 langelyje, kai metinė deklaracija yra parengta kovo viduryje.

Jei naudojate bazinį NPD, apmokestinamąsias pajamas apskaičiuosite iš visų pajamų atėmę NPD 10,200 DKK 2019 m. (2018 m. DKK 10 000 DKK) ir atėmę 40% (išlaidos susijusios su nuoma).

Jei naudojate apskaitos atsiskaitymą, apmokestinamąsias pajamas rasite iš visų pajamų, atėmus su nuoma susijusias išlaidas.

Jei išskaičiuojate išlaidas, turite įrašyti savo pajamas ir išlaidas. Perskaitykite, kokias išlaidas galite išskaičiuoti ir ką dar turėtumėte padaryti skyriuje apie apskaitos atskaitymus.

Kaip taikyti bazinį NPD

Jei pasirinksite taikyti bazinį NPD, turite sumokėti 10 200 DKK 2019 m. (20100 DKK 10 000 DKK) iš visų nuomos pajamų, o po to atimkite 40 proc. Tai reiškia, kad mokate mokesčius nuo 60% pajamų už automobilio, valties ir karavano nuomą, kuri viršija bazinį NPD.

Jei naudojate bazinį NPD metodą, tai taikoma jūsų bendroms pajamoms iš automobilio, valties ir karavano nuomos. Tai reiškia, kad jūs negalite pasirinkti pagrindinio pajamų, gautų, pvz., Iš automobilių nuomos, atskaitymo, o tada naudokite apskaitos atskaitymą iš pajamų, pvz., Valčių nuomos.

Bazinio NPD taikymas naudojamas nuo 2018 m.

Pavyzdys: apmokestinamūjų pajamų apskačiavimas su su baziniu NPD

Petras išnuomojo savo automobilį ir 2018 m. Gavo 21 000 DKK nuomos pajamų ir nusprendžia naudoti bazinį NPD. Apmokestinamųjų pajamų, kurias jis turi nurodyti metinėje ataskaitoje, apskaičiavimas yra toks:

Metinės pajamos iš nuomos21.000 kr
Taikomas bazinis NPD10.000 kr
Suma pritaikius bazinį NPD11.000 kr
40 %  nuolaida (išlaidos susijusios su nuoma)-4.400 kr
Apmokestinamos pajamos6.600 kr

Taigi Petras 20 metinio langelio metinėje ataskaitoje turi įrašyti 6 600 DKK, jei jis taiko bazinio NPD metodą.

Nuo 2021 m. bazinio NPD metodą galėsite naudoti tik tuo atveju, jei nuomojate per agentūrą

Kiekvienas turi galimybę pasirinkti bazinį NPD iki 2020 m., Tačiau nuo 2021 m. Bazinį NPD galite gauti tik tuo atveju, jei nuomojate per agentūrą. Nuo to laiko agentūra praneš apie pajamas metinei ataskaitai.

Kaip paskaičiuoti pelną apskaitos atskaitymo metodu

Jei pasirinksite apskaitos atskaitymą, turite išskaičiuoti išlaidas, susijusias su nuomos mokesčiais, iš visų pajamų, iki sumos įrašymą į deklaraciją. Galite išskaičiuoti tik su nuoma susijusias išlaidas, o ne savo automobilio, valties ar karavano naudojimu.

Jei naudojate apskaitos atskaitymą, jis taikomas jūsų bendroms pajamoms iš automobilio, valties ir karavano nuomos. Tai reiškia, kad negalite pasirinkti apskaitos atskaitymo už gautas pajamas, pvz., Iš automobilių nuomos, ir tada naudokite bazinį NPD iš pajamų, pvz., Valčių nuomą.

Apskaita ir kelionės knyga

Jūs turite saugoti sąskaitas ir kvitus už visas išlaidas einamaisiais metais ir pildyti kelionės knygą. Tai yra jūsų įrodymas, kad turite teisę į atskaitymą. Jei mokesčių inspekcija to prašo, turite pateikti savo sąskaitas.

Norint apskaičiuoti su nuomos išlaidomis susijusią dalį, turite naudoti vairavimo knygą. Ataskaitoje pažymėkite automobilio kilometražą einamųjų metų pradžioje ir pabaigoje, ir kilometražą prieš ir po kiekvieno nuomos laikotarpio.

Gaukite teisę išlaidų nurašymui už eksploataciją ir priežiūrą 

Jūs galite apskaičiuoti dalį nuomos ir priežiūros išlaidų, susijusių su nuoma. Tai atliksite apskaičiuodami metų vairavimo procentinę dalį.

Jei nuomos laikotarpis siekia 10% viso metinio kilometražo, galėsite apskaičiuoti 10% savo išlaidų, pvz., serviso, padangų, ekologijos savininko mokesčio, draudimo ir kt.

Jūs negalite atskaityti benzino ar dyzelino išlaidų, nes nuomininkas iš esmės moka už tai pats.

Skaičiuokite amortizaciją

Jūs galite skaičiuoti jūsų automobilio, laivo ar karavano amortizaciją. Tai atliksite apskaičiuodami visų vairavimo važiavimo eigoje procentinę dalį.

Pagal amortizacijos įstatymo taisykles – tai galite padaryti tik tada, jei tai yra registruota verslo veikla.

Jei patiriamas nuostolis, joks atskaitymas negalimas

Negalite gauti atsiskaitymo esant nuostoliui. Tai reiškia, kad jei jūsų metinės išlaidos viršija jūsų metines pajamas, nerašykite nieko apie į savo metinę ataskaitą.

PVM už nuomą virš 50 000 kr

Jei nuomos pajamos per 12 mėnesių viršija 50 000 DKK, turite būti užsiregistravę PVM ir sumokėti PVM.

Jei jau nuo pirmosios nuomos žinote, kad gausite daugiau nei 50 000 DKK, turite užsiregistruoti ir mokėti PVM nuo pat pradžių.

Kai esate užsiregistravę PVM, turite įrašyti nuomos pajamas, neįskaitant PVM, atėmus savo metinės ataskaitos išlaidas.

Užsiregistruoti kaip PVM mokėtojas galite per indberet.virk.dk

Mokesčių atskaitymas taikomas tik registruotiems nuomojamiems automobiliams

Kaip atskaitos taškas nėra PVM atskaitymas už privačių lengvųjų automobilių pirkimą ir eksploatavimą. Tačiau, jei jūsų keleivinis automobilis yra registruotas ir apdraustas kaip automobilių nuoma, galite gauti PVM atskaitymą.

Jei keleivinis automobilis yra registruotas ir apdraustas kaip nuomojamas automobilis, ir jūs taip pat naudojate automobilį asmeniniam vairavimui, PVM atskaitos apskaičiavimui taikomos specialios taisyklės.