+370 622 622 87 info@mybaltic.lt
I - V: 9:00 - 17:00
lt

Daniška versija Lietuviškos individualios įmonės. Tokios dalyko kaip patentas ar individualios veiklos pažymėjimo Danijoje tiesiog nėra. Šis įmonės tipas moka moms t.y. PVM 25% ir B-Skat 10 mėn is 12mėn per kalendorinius metus. Procento jokio nėra tačiau yra tarifai, kurie skaičiuojami pagal pelno suma. Enkeltmandvirksomhed gali turėti darbuotoju. Turėdami enkeltmandvirksomhed atsakote visu savo turtu, bankroto atveju visa įmonės skola pereina įmonės savininkui t.y. Privačiam asmeniui.

Įmonė neteikia mėtines ataskaitos, tačiau teikiant metinę privačią deklaracija turi būti pateikta detali deklaracija itraukiant buhalterines apskaitos duomenis. Visas imones pelnas yra savininko atlyginimas. 

Moms (PVM) gali būti pasirinktinai- kas ketvirtį arba kas pusmetį. 

Mokestiniai metai- Sausio 1- Gruodžio 31d. Arba 1,5m kai įmonė įkurta viduryje metu.

Jeigu pasirenkami ketvirtiniai moms (PVM), jie automatiškai pasikeičia į pusmetinius moms (PVM) , kuomet yra tvarkingai mokami moms (PVM) .

IVS ir ApS privalo pateikti metinę ataskaitą pusę metų nuo buhalterinių metų pabaigos.  Pelno mokestis, PVM mokesčiai yra privalomi, žinoma jeigu įmonė pelno neturi tuomet jie nėra mokami. 

Abi įmonės gali turėti darbuotojų, taip pat priimti darbuotojus komandiruotėms. 

Holding- nefinansinė įmonė, jokios aktyvios veiklos nevykdanti. Ji yra skirta kitų įmonių steigimui ir administravimui- įmonės piniginė. 

Kai tik tai imone turi viena darbuotoja, tuomet atsiranda privalomas darbuotoju draudimas- Arbejdsskadeforsikring. Draudimas yra privalomas, baudos yra nuo 5000,- ir taip kas menesi kol nebus sudaryta draudimo sutartis. 

Kas liečia draudimą, rekomenduojama turėti ansvarsforsikring- kuomet apdraudziamas kliento turtas.

Turint IVS arba APS, savininkai gali issimoketi dividendus. Jie yra ismokami atskaicius visus mokesciu taip pat ir pelno mokesti. Jeigu dividendu suma mazesne negu 50 000 mokesčių moėti nereikia, tačiau jeigu didesne tuomet reikia susimokėti pajamų mokestį. 

Kai tik tai įmonėje yra darbuotojų APV yra privalomas, pagal Arbejdstilsynet-Darbų saugos reikalavimus.

APV– darbo vietos aprašymas, kuris yra sudaromas pagal darbuotoju atsakymus į specialiai suformuotas darbuotoju anketas. Iš esmės tai turėtų būti darbų saugos sektuvas, kiekvienas darbuotojas turėtų pasirašyti kad yra susipažinęs su juo. Pirmos pagalbos kursų pažymėjimai, databladet- cheminiu medžiagų aprašymai/ sudėtys bei naudojimo instrukcijos, saugos reikalavimai. Jei tai yra statybinė ar valymo įmonė kurioje naudojamos pakeliami vartai, kopečios….