+370 622 622 87 info@mybaltic.lt
I - V: 9:00 - 17:00
lt

Jei darbuotojas yra nedarbingumo atostogose dėl koronaviruso arba sveikatos priežiūros tarnybos jam paskyrė karantiną, darbdavys turi mokėti atlyginimą taip pat, kaip ir bet kurios kitos ligos metu. Tai reiškia, jei darbuotojas yra „funktionær“ jis turi gauti įprastą atlyginimą. Jei jūsų darbuotojas nėra „funktionær“ ir gauna atlyginimą pagal išdirbtas valandas, darbo užmokestis ligos metu priklauso nuo to, ar jūs esate pasirašę kolektyvinę sutartį, ir ar darbuotojo sutartyje yra minima apie darbo užmokestį ligos metu.

Gausite išmokas nuo 1 dienos

Ligos pašalpos kompensaciją paprastai galite gauti po 30 kalendorinių dienų nuo ligos pradžios. Tačiau, jei nedarbingumo atostogos buvo dėl koronaviruso, ligos kompensaciją galite gauti nuo pirmosios nedarbingumo dienos. Tai taikoma jei darbuotojas serga koronavirusu, taip pat jei darbuotojui buvo paskirtas karantinas sveikatos priežiūros institucijų.

Ligos pašalpų įstatymo pakeitimas yra atgalinis ir taikomas nuo vasario 27 dienos. Tai reiškia, kad jūs galite kreiptis dėl kompensacijos nuo pirmosios ligos dienos visiems darbuotojams, kurie nedarbingumo atostogose buvo nuo vasario 27 dienos, jei nedarbingumo atostogų priežastis buvo sirgimas koronavirusu ar karantinas. Darbuotojas turi pasirašyti garbės žodžio deklaraciją (tro – og loveerklæring), kad tai yra koronavirusas.

Kodėl darbuotojas turi pasirašyti garbės žodžio deklaraciją (tro – og loveerklæring)?

Dėl kompensacijos nėra reikalaujama medicininės pažymos iš gydytojo dėl to, kad sveikatos priežiūros įstaigoms gali būti per didelė našta. Be to, ne visi užsikrėtę bus tiriami. Todėl, sergantis asmuo, su rašytine garbės žodžio deklaracija, turi pareikšti, kad įtaria realų koronaviruso egzistavimą.

Ar turėtume siųsti darbuotojus namo, kurie nėra reikalingi darbo vietoje?

Danijos Vyriausybė paragino privačias įmones siųsti darbuotojus į namus, kurie galėtų dirbti iš namų. Taip pat Vyriausybė paskelbė, kad prekės Danijoje turi būti gaminamos tuo pačiu metu. Bendrovė įvertina ar darbuotojas gali dirbti visą ar ne visą darbo dieną iš namų, taip pat kokie įmonės darbuotojai yra įtraukti.

Jei įmanoma, darbuotojai privalo dirbti iš namų.

Ar galiu paprašyti savo darbuotojų likti namuose?

Jei jūsų darbuotojas atostogavo toje vietoje, į kurią valdžios institucijos rekomendavo nevykti, galite prašyti darbuotojo tam tikrą laiką likti namuose. Pavyzdžiui, galite susitarti su juo, kad jis dirba iš namų. Jei tai neįmanoma, darbuotojas gali išeiti iš darbo gaunant darbo užmokestį. Tai reiškia, kad jo nedarbingumą turi apmokėti darbdavys, kai įmonė paprašo jo likti namuose.

Ką daryti, jei mano darbuotojas suserga atostogų metu?

Čia galioja bendrosios ligos ir atostogų taisyklės. Tai reiškia, jei darbuotojas suserga prieš atostogų pradžią, jis neprivalo pradėti atostogų. Vietoj to, jis gali paprašyti pradėti atostogas kitu metu. Jei darbuotojas suserga per atostogas, jis turi teisę į kompensacines atostogas po 5 ligos dienų, jei iš viso yra uždirbęs 25 apmokamas atostogų dienas. Jei darbuotojas uždirbo mažiau nei 25 dienas atostogų, jis turi teisę į atostogas su proporcingai mažesniu ligos dienų skaičiumi.

Darbuotojas turės teisę į kompensacines atostogas nuo tos dienos, kai jis darbdaviui pranešė apie ligą. Jei norite medicininės ligos dokumento, už tai turi sumokėti darbuotojas.