+370 622 622 87 info@mybaltic.lt
I - V: 9:00 - 17:00
lt

Ar žinojote, jog jūs, kaip savarankiškai dirbantis ar dirbantis sutuoktinis, galite gauti ligos išmoką iš savivaldybės (Kommune), jei negalite dirbti dėl ligos arba dėl to, kad susižeidėte. Pagrindinė sąlyga, norint gauti nedarbingumo išmokoms yra ta, kad jūs turite gyventi Danijoje ir mokėti pajamų mokesčius.

Taip pat Jums reikės įrodyti, jog:

– mažiausiai šešis mėnesius per pastaruosius 12 mėnesių esate dirbęs savarankiškai, įskaitant paskutinį mėnesį prieš jūsų ligą ar nelaimingą atsitikimą/traumą;

– įmonė turi būti vykdžiusi veiklą bent pusę įprasto sutartinio savaitinio darbo laiko, t.y. 18,5 valandos per savaitę.

Jei verslą vykdote mažiau nei šešis mėnesius, į skaičiuojamąjį periodą įtraukiami ankstesnio darbo kaip darbuotojo laikotarpiai.  Jūs turite teisę gauti ligos išmoką iš savivaldybės tik po dviejų savaičių ligos, išskyrus atvejus, kai esate apsidraudę savanorišku draudimu, suteikiančiu teisę gauti ligos išmoką nuo pirmosios ar trečiosios ligos dienos.

Savarankiškai dirbantys asmenys privalo pranešti apie savo nedarbingumo atostogas per „NemRefusion“. Tai taikoma neatsižvelgiant ar anksčiau esate apsidraudę ligos draudimu.

Norėdami pranešti apie ligą kaip savarankiškai dirbantys asmenys, turite būti registruotas „NemRefusion“ vartotojas ir turėti NemID parašą (medarbejdersignatur).

Draudimas, kuris suteikia teisę gauti ligos išmoką anksčiau

Jūs galite dėl apsidrausti ligos draudimo išmokos ir gauti ją anksčiau nei po dviejų ligos savaičių. Tam, jog galėtumėte pasinaudoti šia galimybė, privalote turėti registruotų pajamų iš savo vykdomo verslo.  Galite pasirinkti užsitikrinti ligos pašalpą nuo trečios dienos arba nuo pirmosios nedarbingumo dienos ir nuo to, ar norite, kad jums būtų mokama minimali išmoka ar maksimali išmoka. Tokį draudimą Jums siūlo „Udbetaling Danmark “. 

Čia rasite sąlygas, įkainius bei anketas tokiam draudimui įsigyti

https://indberet.virk.dk/sygedagpeng…/sygedagpengeforsikring