+370 622 622 87 info@mybaltic.lt
I - V: 9:00 - 17:00
lt

Išmokos už nepilnamečius vaikus (daniškai: børn- og ungeydelsen) mokamos, dirbantiems Danijoje su ilgalaikiu arba sezoninio darbuotojo kontraktu bei mokantiems mokesčius Danijoje.

Jei tik vienas iš tėvų dirba Danijoje, o vaikas/ vaikai gyvena Lietuvoje privaloma, kad asmuo dirbantis šalyje samdomu darbuotoju, turėtų ne mažiau nei 39 darbo valandas per mėnesį. Jei asmuo yra įmonės savininkas, tai reikalaujama išdirbti mažiausiai 80 valandų per mėnesį.

Jeigu gyvenate, dirbate ir mokate pajamų mokesčius Danijoje, galite gauti valstybines išmokas už nepilnamečius vaikus. Nepriklausomai nuo to, ar vaikai gyvena Danijoje, ar Lietuvoje. Reikalavimai gauti išmokas už vaikus gali būti skirtingi, priklausomai nuo to, ar visa šeima gyvena Danijoje, ar tik vienas iš tėvų, ar vaikai yra Lietuvoje, ar Danijoje.

Nuo 2018 metų sausio 1 dienos, keičiasi reikalavimai išmokoms už vaikus gauti. 10 metų laikotarpyje reikia turėti 6 -jų metų darbo stažo / pragyvenimo Danijoje, kad turėtumėte teisę į pilną (100%) išmoką. Darbo stažas kitoje ES valstybėje yra įskaičiuojamas.

Jei tik vienas iš tėvų dirba Danijoje, o vaikas gyvena Lietuvoje, tokiu atveju, bus reikalingas 6 metų darbo stažas. Darbo stažas kitoje ES šalyje taip pat įskaičiuojamas.

Jei vaikas gimsta Danijoje, jam automatiškai skaičiuojama išmoka pagal tėvų darbo stažą Danijoje. Jei tėvai neturi 6 metų darbo stažo Danijoje, turi pildyti prašymą ir išmokos dydis bus perskaičiuotas pagal pragyvenimą/darbo stažą tiek Danijoje tiek kitoje ES šalyje.

Jeigu Jūs atitinkate reikalavimus, tai išmokas už vaikus galite gauti atgaline data nuo tos datos kaip pradėjote dirbti/gyventi Danijoje, bet ne daugiau kaip 3 metus atgal.

Visą informaciją bei prašymo formą galima rasti čia https://www.borger.dk/familie-og-boern/Familieydelser-oversigt/Boerne-ungeydelse

Telefonas pasiteiravimui +45 70 12 80 62

Išmokos už vaikus mokamos kiekvieną ketvirtį – sausio 20, balandžio 20, liepos 20, ir spalio 20.

Kiekvieną ketvirtį už kiekviena vaiką yra išmokama (2020):

0-2 metų vaikams – 4.596 kr. kiekvieną ketvirtį

3-6 metų vaikams – 3.639 kr. kiekvieną ketvirtį

7-14 metų vaikams – 2.862 kr. kiekvieną ketvirtį

15-17 metų vaikui – 954 kr. kiekvieną mėnesį

Jei vaikas gyvena Lietuvoje ir Lietuvoje už vaiką yra gaunami pinigai, tai ši pinigų suma (50 EUR) bus išskaičiuojama iš išmokos Danijoje. Arba reikės atsisakyti mokamos išmokos Lietuvoje.

Reikalingi dokumentai:

vaiko/vaikų gimimo liudijimas

santuokos arba ištuokos liudijimas (jei yra)

darbo Danijoje kontraktas (jei esate sezoninis darbuotojas, tai ir ankstesnių metų kontraktai)

Jei Danijoje esate išdirbę mažiau nei 6 metus, tai reikia išrašo, kad esate dirbę kitose ES šalyse bent 6 metus per pastaruosius 10 metų (tinka dokumentas iš SODROS). Jį galite pasiimti asmeniškai arba LT el.bankininkystės pagalba prisijungus sodra.lt tinklalapyje. Taip pat, pasirašysime įgaliojimą, kad mūsų firma savo ruoštu, kaip atstovaujantis asmuo, galėtų gauti visą reikiamą informaciją susisiekus su Udbetaling Danmark. Įstaiga, atliekanti panašias funkcijas kaip SODRA. Paprastai, pristačius visus reikiamus dokumentus, yra galimybė susigrąžinti išmokas už 3 ir daugiau metų. Procesas dažnai užtrunka iki 7 mėnesių, bet pinigai išmokami atgaline data.

Baltic Advice Bendradarbiavimas su Udbetaling Danmark

Baltic Advice turi išskirtinį susitarimą su EU Udbetaling Danmark skyriumi. To pasekoje, kiekvieną savaitę susisiekiame su savo kontaktiniu asmeniu šiame skyriuje ir domimės kiekvienos bylos eiga. Sužinojus naujos informacijos-  pranešime jus apie bylos eigą, el. paštu arba jūsų pateiktu tel. nr.

Procentų lentelė pagal darbo stažą/ pragyvenimą Danijoje ar kitoje ES šalyje:

6 mėn 8,3 pct.

1 metai 16,7 pct.

1,5 metų 25 pct.

2 metai 33,3 pct.

2,5 metų 41,7 pct.

3 metai 50 pct.

3,5 metų 58,3 pct.

4 metai 66,7 pct.

4,5 metų 75 pct.

5 metai 83,3 pct.

5,5 metų 91,7 pct.

6 metai 100 pct.

Šaltinis
https://www.borger.dk/familie-og-boern/Familieydelser-oversigt/Boerne-ungeydelse/Familieydelser-eu-eoes

https://www.skm.dk/skattetal/beregning/skatteberegning/boerne-og-ungeydelse-i-2019-og-2020